BRC ve HACCP’de uzaktan eğitim dönemi Başladı!…

Brc Food ve Haccp eğitim sertifikaları, özellikle yeni mezun olduğunuz dönemde arayışına girdiğimiz, eğitimcilerin kalitesi konusunda tereddüte düştüğümüz bir mevzu.

Eğitim standartlarını iyi tanıyan bir eğitimci bulduğumuzda da başka bir problemle karşılaşırız : Eğitim nerede? Kontenjan kaç kişi?Eğitim zamanını denk getirmek ve kontenjana dahil olmanın haklı gururu ile maddiyatı zorlar eğitim ücreti de cabası…

şimdi bunlar geride kaldı
Tecrübesiyle ülke geneline nam salmış Nurcan Çelik tarafından hazırlanan videoları ediniyor, 8 saatlik eğitimi tamamlayıp sınava giriyorsunuz. Sınavda başarılı olanlar “online sertifika” almaya hak kazanıyorlar.

“Teknolojinin hızına ayak uyduran gıda güvenliği yönetim sistemleri her geçen gün gelişiyor ve versiyon eğitimleri talepleri karşılayamayabiliyor. Online eğitim ile yaygınlığı ve profesyonelliği arttırmayı hedefledik” diyen Gıda Yüksek Mühendisi Çelik’e 0533 472 6292 nolu mobil hattan ulaşılabilir.

haccp nedir ve kimler için önemlidir

HACCP Bilindiği üzere hammaddeden ürüne tüm aşamaları irdeleyen güvenli gıdayı nihayi tüketiciye ulaştırmayı hedefleyen, muktidisipliner bir sistem bütünüdür.
Başka Gıda Mühendisleri olmak üzere gıda teknikerleri, ziraat ve kimya mühendisleri, veteriner hekimler gibi gıda sektöründe gıda güvenliği sağlayan meslek grupları bu sertifikaya sahip olmalı ve işletmelerinde işler hale getirebilmelidirlerBrc Food nedir ve kimler için önemlidir

BRC İngiliz perakendeciler birliğinin kısa adıdır aslında ancak günümüzde gıdalar için Özel standartlar belirleyen ve güvenli gıda yolları oluşturan bir sistem bütünüdür.

Haccp sistem yönetiminde saydığımız meslek grupları brc food yönetim sistemine de hakim olmalıdırlar.

*hangi sertifikayı almalıyım?Her iki yönetim sistemi aslında birbirinden bağımsızdır. Birbirini tamamlayıcı unsurları vardır. Ancak, Türk Gıda Mevzuatı gereği Haccp yasal zorunluluktur. Brc ise işletmesinde gerçekten kalite isteten Haccp sistemiyle beraber harmanlayarak tam güvenli gıdaya yol aldıran bir sistemdir. Özellikle batı ülkelerine ihracat da zorunludur….

Tüm bunlar gıdanın güvenilirliğini inşaa eden kültürlerdir ve bu sertifika sahipleri öz geçmişleriyle bir adım öne geçmektedirler…