Gıdaya Sadece İnsanlar mı Muhtaç?

Ramazan ayı; bereket ayı, her birimiz gücümüz yettiği kadar sofralarımızı dolduracak ve yine gücümüzün yettiğince çevremizde bulunan muhtaç insanlara yardım etmeye çalışacağız. Ancak gezegenimizi paylaştığımız diğer canlıları da unutmamak lazım!

Biraz yüzümüzü başka tarafa çevireceğimiz, göremediklerimizi göreceğimiz Bir başarı öyküsü sunuyoruz…KARAMELEK BESLEMEDE

Gazi Mahallesi’nde gecekondu bir evde büyüyüp en son İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümünden mezun olarak 3. üniversitesini de bitiren ve şu sıralar ücretli lise öğretmenliği yapan Emre Akkuş “Başarılar” bölümümüzün konuğu oldu.

Sivil toplum kuruluşlarında bir çok gönüllülük hizmetinde bulunan AKkuş; iki yıl önce aldığı araçla arkadaşın ricasıyla girdiği İstanbul Kuzey Ormanlari’nda açlıktan kemikleri sayılan canları gördükten sonra kolları sıvadı. O gün bugündür , en büyük derdin, dostluğun ve hakikatin ormanlara terk edilen canlar olduğunu anladı.

Sosyal Medya Platformu instagram da “karamelek_beslemede” kullanıcı adıyla mücadelesine destek bekleyen Akkuş; kullandığı “karamelek” takma adıyla da bir ironi yakalamış. “Aslında “kara” kötülüğün simgesi ve kötülük yapan meleğe verilen isim, iyiliği beyaz melek yapıyor.” diyen Akkuş, genellikle gece saatlerinde mamaları kendi aracıyla ormana götürdüğünden bahsetti.

ÜNLÜLERDEN DESTEK VAR

Tamamen gönüllülerden oluşan bir kaç arkadaşın da Emre Akkuş’a katılmasıyla “karamelek_beslemede” kullanıcı adını binlerce kişinin takip etmesiyle beraber bazı ünlülerin de dikkatini çekmiş durumda. Özellikle sonra zamanlarda Sanatçı Işın Karaca’nın sosyal medya üzerinden paylaşımıyla edinilen mamanın Kuzey Ormanlarını meslek edinmek orunda kalmış dostlarımıza ulaşma anını izlemenizi tavsiye ederiz.SİZ DE DESTEK OLABİLİRSİNİZ

Öncelikle “karamelek_beslemede” kullanıcı adıyla faaliyet gösteren instagram hesabını takip etmenizi ve bu gönüllülük hizmetinin ne kadar verimli geçtiğini görmeniz gerekir.

WhatsApp üzerinden 0538 067 55 30 no’lu hatla bizimle konuşamayan dostlarımızın kara meleği Emre Akkuş ile irtibata geçebilirsiniz… Sizleri en iyi şekilde yönlendirecektir.

RAMAZAN ONLAR İÇİN DE BEREKET AYI OLSUN

Emre Akkuş gibi sizlerde çevrenizde bulunan sahipsiz hayvanları besleyebilirsiniz. Bütçeniz el vermiyor ise çevrenizde bulunan restoranlardan atık yemeklerini talep edebilir ve bunları dost canlara ulaştırabilirsiniz.

Siz onları beslerken gözlerine bakın; ne kadar içten teşekkür ettiklerini göreceksiniz…