Nestle Etsiz Burger İşine Giriyor

NESTLE SOYA BAZLI ETSİZ BURGER YATIRIMINA GİRİYOR…

Dünyanın büyüyen vejetaryen popülasyonu için artan talebi karşılayabilmek maksadıyla sürdürülen yarış, Nestle SA’nın soya protein bazlı burgerlerini bu yıl Avrupa ve ABD’de tanıtmayı planladığını açıklamasıyla daha da ısınıyor.

Nestle’nin etsiz Incredible Burger’ı, bu ay Garden Gourmet markasıyla Avrupa’daki süpermarketlerde sunuma, Almanya, Hollanda ve İsveç gibi ülkelerde satışa başlayacak.

Yılın sonlarına doğru, dünyanın en büyük gıda şirketi Nestle tarafından geçtiğimiz Salı günü yapılan açıklamada, Sweet Earth markalı ürünlerin satıldığı merkezlerde, Awesome Burger adı verilen Amerikan lezzetleri için tasarlanan bir sürüm satışa sunulacak.

Tüketicilerin giderek et talebini azaltmaları karşısında, gıda şirketlerinin alternatifler ürün arayış için araştırmaları devam ediyor. Nestle’nin açıklaması, uluslararası restoran markası Burger King’in, ABD’de St. Louis bölgesindeki Impossible Foods’ın köftelerini kullanarak etsiz burger denemelerine başlayacağını söyledikten hemen sonraki güne denk geldi.

Nestle’nin et ikamesi ürününün tadına bakmış olan Zürih’te MainFirst’in analisti Alain Oberhuber “Bu büyük bir trend” dedi. “Onu çok sevdim. Sos olmasa bile, gerçekten büyük bir tad farkı bulamıyorsunuz.”Kaynak: Globalagrifood.blogspot.com