Dondurma pazarı büyüme trendinde.

Future Market İnsight’ın Dondurma İşleme Ekipmanları Pazarı: Ekonomik Dağılım için Yerel Pazarlara Yönelik Üretim Tesisleri: Global Endüstri Analizi 2014-2018 ve fırsat Değerlendirme 2019-2029 raporuna göre; kişi başına dondurma tüketimindeki artış nedeniyle dünya genelinde dondurma işleme ekipmanı pazarının, yaklaşık% 4’lük bir artış göstereceği tahmin ediliyor.Dondurma paketleme ve ambalajlama, ürünlerin görünüşünü etkileme kabiliyetine sahiptir ve bu nedenle, bir ürünün büyüme safhasında üzerinde durulması gereken en önemli alanlardan biridir. Yanlış yerleştirilmiş etiketler, buruşuk ve çarpık etiketler ve kabarcıklı etiketler, bir etiket adaptörü kullanılmadığında sık görülen bir durumdur. Ve bu durum tüketicide iticilik yaratır.

Bir sarma makinesi, ortalama bir merkezi pozisyon etrafında 1.5 mm’den daha fazla olmayan bir kayma ile standardizasyon sağlar. Ekipmanın modernizasyonu ve ürünün standardizasyon üzerindeki talepler arttıkça dondurma işleme ekipmanları pazarının artış eğrisi boyunca olumlu yönde etkilenecektir.

Kalıp tutma ekipmanının, küresel dondurma işleme ekipmanı pazarındaki diğer makine varyantlarına, ardından ekstrüzyon ekipmanı segmentine öncülük etmesi öngörülmektedir. Büyüme hızı açısından, sürekli dondurucu ekipmanı segmentinin tahmin döneminde% 4,8’lik bir artış ile pazara öncülük etmesi beklenmektedir. Makinenin türüne bağlı olarak, sert dondurma işleme ekipmanı segmentinin küresel ölçekte yüksek talep gören dondurma işleme ekipman pazarına ürün tipine önderlik etmesi öngörülmektedir.

Bu pazar için büyüme bölgeleriyle ilgili olarak, Kuzey Amerika, dondurma işleme ekipmanı için önemli talebi olan sağlam bir bölge olarak dikkat çekiyor. Çin’in dondurma işleme ekipmanları pazarında kârlı ve yüksek bir büyüme bölgesi olarak ortaya çıkması da beklentiler arasında. Bu bölgelerdeki talep, nüfusun kişi başına düşen gelirinin artması, yeme alışkanlıklarının değiştirilmesi ve dışarıda yeme harcamalarının artmasından kaynaklanmaktadır.

Avrupa ve Orta Asya’da ise hali hazırda kurulu piyasanın gücü dolayısıyla büyüme bölgesine dahil olması beklenirken; hacim bakımından beklentilerin zerine çıkacağı düşünülüyor. Orta Doğu ve Afrika’daki pazarın , bölgenin yeni bir üretim merkezi haline gelmesi nedeniyle tahmin süresi boyunca ılımlı bir büyüme yaşayacağı da öngörülmektedir.Kaynak:
futuremarketinsights.com
newfoodmagazine.com