Bayram şekeri için süper taktik: Okumadan Almayın!

Tüm gıda haber bültenlerinde bahsedilen olay; bayram şekerlerinin hangi ortamda yapıldıkları ve içeriklerinin ne olduğu üzerine… Tamam ama bayram da şekersiz olmaz!

Haberleşme hayatımızın başından beri her şeyin fazlasının insan biyomekaniğine olumsuz etkilerini anlattık. Dengeli bir beslenmenin bünye adını verdiğimiz sistemi ideal dengede tutmanın en önemli kriteri olduğundan bahsettik.

Öncelikle şekerlerinizi açıkta satılan ürünlerden alıyor olsanız da; satıcılardan orijinal ürünü yani ürünün çıkartıldığı kutuyu görmeyi isteyebilir; ürün içeriğini, üretim tarihini ve son tüketim tarihi gibi etiket bilgilerini görebilirsiniz.


Almadan Önce Dİkkat

Her şeyi bir kenara bırakalım; sağlık standartlarına uygun bilindik markaların şekerlerinden 1 kilo kadar alacaksınız; ama ne kadar alacaksınız?

Biraz da çikolata alsak iyi olur ama fiyatlar ne alemde?

 

Şimdi sıkı durun: şeker alışverişinizi öğleden sonra ve hatta iftara yakın almaya özen gösterin. Çünkü gıda perakendecileri birbirlerinden fiyat almaktalar ve rekabet etme çabalarıyla fiyatlarda indireme gitmekteler.

Tahminlerimize göre şekerleme fiyatları 17-18 Türk lirasında, Çikolata fiyatları ise 40 Türk lirası civarında günü kapatır.. Bugün çikolata ve şeker fiyatlarını borsa brokerleri gibi takip zamanı

Şimdiden iyi bayramlar…