Unesda Meşrubatlarda Şeker Oranını %10 Azalttı

UNESDA Soft Drinks Europe, 2020 yılına kadar eklenen şekerleri% 10 oranında azaltma konusundaki gönüllü taahhüdünü emin adımlarla yerine getiriyor. Üçüncü taraf denetçi GlobalData tarafından yapılan orta vadeli bir değerlendirme – Avrupa’daki alkolsüz içeceklerde ortalama şeker seviyesinin 2015-2017 döneminde% 11,9 azaldığı tespit edildi

Alkolsüz içecekler endüstrisi, AB’nin 2020 yılına kadar şeker azaltma ekinde ortaya konan% 10 ek şeker azaltma hedefine resmi olarak taahhütte bulunan tek sektördür. Endüstri Unesda topluluğu aracılığıyla verdiği vaadi yerine getirdi. AB genelinde 500 milyondan fazla insanın alabileceği meşrubatlarda devam eden şeker / kcal azaltma hızını arttırıldı.

UNESDA Soft Drinks Europe başkanı Tim Brett, “Bir endüstri olarak, niyetimiz her zaman değişen tüketici zevklerinin ve gelişen beklentilerin ötesinde kalmak olmuştur” dedi. Avrupa’daki pek çok insanın, alkolsüz içecekler dahil olmak üzere, tükettiği şekeri azaltmaya çalıştığı biliniyor. UnesdaDaha sağlıklı bir gıda ortamı yaratmaya yardımcı olmak için rol oynamaya odaklanmış durumda. Devam etmekte olan olumlu ilerlemeyi ve yeniliği Avrupa Birliği içinde diğer sektörlerden de beklenmektedir.


UNESDA’nın  Alkolsüz İçecekler sektörü üzerine Şubat 2017  yaptığı taahhüdü  günümüze değin Avrupa’da bulunan kamu ve özel teşebbüs desteği ile gerçekleştirdi. UNESDA, AB ortaöğretim okullarında satışa sunulan tüm şekerli içecekleri de kaldırmıştır.

Şekerin ve kalorinin azaltılmasının hızı, bir çok tüketici tarafından kabul edilmekte.  AB Sağlık Bakanları, Haziran 2016’daki Konsey Sonuçlarında, tüketicileri korumak ve tüketicilerin daha yüksek şeker alternatiflerinin yerine ikame etmelerini önlemek için reform sürecinin kademeli bir süreç olması gerektiğini kabul etti.

Bu noktada özel bir tehlike Şeker ebe sobe! Gıda Firmalarının Şeker Gizleme Taktikleri… dikkat çekiyor ve bu çekincelerin de önüne geçilmek için kademeli azaltım hoş görülüyor.Kaynak

NewFoodMagazine.com
Unesdo.eu