Yiyecek, İçecek, İlaç ve Kozmetik ürünlerinde Ölümcül Tehlike: PESTİSİTLER

Dün akşam ne yediniz? Ya da ilk okul öğretmeninizi hatırlıyor musunuz? Çocukluk arkadaşınız kimdi? Eşinizin en sevdiği yemeği hemen söyleyebiliyor musunuz? Üniversiteden mezun olalı kaç sene oldu? Daha detay sorular sormamızı ister misiniz? Muhtemelen bütün gün ölümcül pestisit tükettiğinizden ve kümülatif etkinin kanser, diyabet, düşük IQ ve hafıza kaybı olduğu düşünüldüğünde, sorduğumuz bu soruların bir çoğuna cevap veremiyorsunuz. Bu bir demans olabilir mi? Hafızamızı elimizden alan gıdalar, kozmetik ürünleri ve ilaçlar daha ne kadar üzerimizde başarıya ulaşabilecek?

Gıda Mühendisliği mesleği; temiz gıdayı halka ulaştırmakla yükümlüdür. Gıda hakkındaki gerçekleri bilip de söylememek oldukça kötü bir durum olurdu herhalde. İyiyi ve güvenli gıdayı tüketicilere sunmayı hedefliyoruz; bu yüzden midenizi güldürmek istiyoruz. Çünkü kalbinize giden yolun midenizden geçtiğini biliyoruz.

Yaşam boyu tıp doktorunun müşterisi olmak ister misiniz? O halde her gün GDO’lu ürünler tüketin. Onkologlar sizi kesip parçalarken ve en korkunç kimyasal ilaçları verirken yavaş ve pahalı bir şekilde kanserden ölmek mi istiyorsunuz?

Tüm böcek ilaçlarını günlük alımınızdan filtreleme zamanı. Bu, yediğiniz, içtiğiniz veya vücudunuza temas etirdiğini ürünler için olduğu gibi ilaçlar için de geçerli bir durum. Bir soru daha: Demansa genç yaşta gitmenizi sağlayan bir “ zehir çemberine ” mi yakalandınız ? Hadi kontrol edelim ve kahveyle başlayalım.

1. Kahve çekirdekleri

Diğer pazarlanabilir ürünler gibi, kahve bitkisi de tarlalardaki böcekler tarafından yenerek verimi, maliyeti ve kaliteyi etkiler. Tahmin edin, SİZİN bir insan olarak yaşam kalitenizi etkileyen nedir? Bu kahve zararlılarını öldürmek için kullanılan kimyasal böcek ilaçlarını tüketmek. Bazı örnekler ister misiniz?

Arabica ve Robusta kahvesine saldıran siyah dal delici var. Ağustosböcekleri ve çekirgeler kahve bitkisinin köklerine özden yapışan ve beslenen yumurtalar bırakır. Sonra kahve meyvesine giren ve tohumlara yumurta bırakan kahve delici böcek var. Nematodları, köklere saldıran, bitkinin düzgün beslenmesini engelleyen düğümler oluşturan solucan organizmalarını unutma.Şirketlerin bu kahve zararlılardan kurtulmak için ölümcül böcek ilaçları kullanıyor olabilirler. Bu ilaçların İnsanlarda demansa  neden olması kahvenin veriminden daha önemli değildir. Aslında buna “zehir çemberi” denilmekte.

Hükümetler, zehirli böcek ilaçları gibi kimyasalların ülkelerindeki belirli mahsullerde kullanılmasını yasaklamaktalar; ama iş ihracata geldiğinde pesitisit kullanımı pek önemsenmemektedir.İşte Zehir Çemberi bu şekilde gelişmektedir.

2. Diş macunu

Dünyadaki en yaygın pestisitlerin bazıları, ana bileşen olarak listelenen FLORİTASYON KİMYASALLARI içerir. Yani diş macununuz, içinde florür varsa, böcekleri öldürmek için de işe yarayabilir. Sen böcek misin ?  % 40 veya daha yüksek oranda aktif içerikli sodyum florür içeren ürünler ne yazık ki halen mevcuttur . Çevre Koruma Ajansı’na (EPA) göre bu oran böcek öldürücü olarak kayıtlı olmaya yeterlidir.

Diş macununuzda ne kadar florür var? Çocuklarınız var mı? Beyaz dişleriniz veya metabolik bozukluklarınız mı var?Diş macunlarında EPA tarafından listelenen ve pestisitler  olarak kabul edilen kanserojen maddeler vardır. Üzgünüz çocuklar, diş fırçalama olayını size anlatırken biraz abartıyoruz.

Ayrıca, araştırmalar florürün sağlık için korkunç olduğunu ve beynin öğrenme ve hafıza yeteneklerinietkileyen nörotoksisiteye neden olduğunu gösteriyor . Çocuklarınız daha düşük bir IQ’ya mı gidiyor? Bunun türkçe tercümesi  florür , sadece “mineral” değil.

3.. Kemoterapi

Kemoterapiden ölümler bir milyona yaklaşıyor.  Kemoterapi, I. Dünya Savaşı’nda ve daha sonra yine bilinen bir ölümcül siyanür bazlı pestisit olan Zyklon B dahil Hitler’in gaz odaları için kullanılan bazı zehirleri içerir .
Hitler, Yahudilere “haşere” demişti. Kimyasal olarak körüklenen bir hücre bozukluğu olan “hastalık” ile savaşmak için kimyasal madde kullanılan kanserli bireyler de “haşere” midir? Zor sorular…

4.Su ve Buz

Yerleşik filtrelerin çoğu sodyum florür veya dünyanın en popüler ölümcül haşere öldürücüsü olan glifosatı filtrelemez . Su ve buzun hala diğer insanların ilaçları, yapay tatlandırıcılar, florür ve hala bazı ağır metallerle kirlendiğini bilmek sizi şaşırtacak. Yine de, sıradan bir arıtma cihazlarından su içmenin faydalı olduğunu düşünenler olabilir. Filtrelerin verimli olduğuna inanıyor olabilirsiniz, ama gerçekten yeteri verimden uzaklar

İçme Suyu ve Gıdalarda Radyasyon Tehlikesi!   yazımızı hatırlarsınız. Buna benzer olarak Biyosidal Ürünlerin Kullanım Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik ve Organik beslenme, vücuttaki pestisitin kısa sürede uzaklaşmasını sağlıyor. yazılarımızı okumanızı tavsiye ederiz.Kaynaklar:

OSHA.gov
VaccineSafety.edu
NaturalNews.com
CDC.gov
Vaccines.news
Food.news
NewsPunch.com
HealthFreedomIdaho.org
PharmaDeathClock.com

Fotoğraf Quang Nguyen Vinh / Pexels