Süt işleme ekipman pazarı 2026 yılına kadar 15 milyar doların üzerine çıkacak

Süt ürünlerine olan talebin artması, süt işleme endüstrisinin büyümesine neden oldu. Yeni bir raporda, küresel süt işleme ekipmanı pazarının 2017’de 8 milyar dolar olduğunu ve 2026’da 15.34 milyar dolara ulaşmasının beklendiğini (2017-2026) ortaya koydu.

Trends Market Research tarafından yayınlanan raporda, pazar büyümesini etkileyen temel faktörlerden bazılarının süt ürünleri için artan talep ve verimlilik artırıcı teknolojilerin benimsenmesi olduğu açıklanmaktadır. Bununla birlikte, yüksek süt işleme maliyeti, pazardaki büyümeyi sınırlandırmaktadır.
Süt işleme ekipmanları, süt işlemek ve çeşitli süt ürünleri üretmek için yaygın olarak kullanılır.

Bu işleme ekipmanları süt ürünleri endüstrisinde giderek daha fazla kullanılmaktadır çünkü beslenme ve paketlenmiş süt ürünleri için müşteri talebi artmıştır. Yüksek derecede bozulabilir ve mikroorganizmaların büyümesi için iyi bir ortam olan süt ürünleri, yüksek teknoloji ile güvenli bir gıda haline gelmektedir.

Pastörizatör segmentinin tahmin süresi boyunca en yüksek büyümeye tanık olması beklenmektedir. Bunun nedeni, tüketicilerin bağışıklık sistemini güçlendirmek için sütlü gıdalara daha fazla para harcamalarına yol açan müşteri bilincinin artmasıdır.

Bölge ile ilgili olarak, nüfus içinde artan obezite vakaları nedeniyle Asya Pasifik bölgesinin tahmin döneminde en büyük pazar payında büyümesi beklenmektedir.Kaynak:

NewFoodMagazine.com
TrendsMarketResearch.com

Fotoğraf: Pixabay adlı kişinin Pexels ‘daki fotoğrafı