GıdaMuhendisi.net ve GidaciKafasi.com artık Kardeş Siteler

Yayın hayatımıza başladığımız günden bugüne “Gıdada bilgi kirliliği” ile savaşmaya gayret gösteriyor, Gıda Mevzuatı incelemelerimiz ve bilimsel gelişmeleri değerli takipçilerimize iletmeye gayret gösteriyoruz. Ve şimdi de GidaciKafasi.com adresi ile kardeş site olduk.

Günümüzde her önüne gelen, bir gıda ürünü eline alıp sosyal medya hesaplarında incelemelerde bulunuyor. Bu konuda sitemizce yapılan araştırmalarda ürün incelemeleri yapan kişilerin bir çoğu gıda profesyoneli değil. Gidacikafasi.com ise Gıda Mühendisi Gökçe Kahraman tarafından yönetiliyor. Hemen her gün bir ürün incelemesini kullanıcılarıyla buluşturan site, ürünlere teknik ve bilimsel açıdan yaklaşmayı da biliyor. Sitenin sosyal medya hesaplarına instagram, twitter, Linkedin de ulaşabilirsiniz.

Nereden Çıktı Bu Dostluk

Sitemizin çıkış noktası Gıda Mevzuatı üzerine yapılan özetlerdir aslında. Zamanla da gıda konusunda herkesin bilgi sahibiymiş gibi beyanda bulunmasına karşın Mesleğimizin yetkinliğini kullanarak haber sitesi haline gelmiştir; malumunuz.

Bilimsel bilginin ışığında tüketicileri bilinçlendirme çabalarımızda, çokça gelen talep, ürün incelemeleri üzerineydi. Bu konuda yaptığımız araştırmalarda Gidacikafasi.com bu işi yapıyor olduğunu ve gayet net bilgiler verdiğini tespit ettik. Daha iyisini yapamazdık…

Sn.Kahraman ile yapılan görüşmede dostluğun temelleri atıldı ve veritabanlarımız ortak kullanıma açıldı. Gidamuhendisi.net kendi kulvarında ilerlemeye devam edecek, gidacikafasi.com’dan da destek alınıp her türlü destek verilecek.

Buradaki asıl amacımız; Tüketiciler ile doğru bilgiyi buluşturmak olacak.

Ayrıca; belirtmek isteriz ki; site kardeşliğimizde bu ilk aşama… Sırada internet dünyası ile ilgilenen tüm meslektaşlarımıza açık kapımızdan girecek diğer siteler var… Sizin için araştırmaya devam ediyoruz…

 

One thought on “GıdaMuhendisi.net ve GidaciKafasi.com artık Kardeş Siteler

Comments are closed.