Ölümsüzlük Bitkisi Aloe Vera’nın Sunduğu Sağlık Yararları

Birkaç bitki, mütevazı aloe vera bitkisine rakip olabilecek rahatlatıcı özelliklere sahiptir. Genellikle “harika bitki” veya “ölümsüzlük bitkisi” olarak bilinen aloe vera,  güçlü şifa özellikleri nedeniyle dünyadaki çeşitli kültürler tarafından doğal bir çözüm olarak kullanılmaktadır. Sadece bir kaç bitki aloe vera’nın rahatlatıcı özelliklerine sahiptir

Muhtemelen, aloe verayı  çeşitli kozmetik ürünlerinde, besin takviyelerinde, bitkisel ilaçlarda,  cilt bakım ürünlerinde, nemlendiricilerde ve daha fazlasında ortak bir bileşen olarak duymuşsunuzdur. Bu dikenli bitki, iyileştirici niteliklerini, kalın, etli yapraklarının iki faydalı bileşenine borçludur. Bunlar, her ikisi de tıbbi özelliklere sahip olan aloe jeli ve aloe lateksi veya suyudur. Bitkinin iç kısmı berrak ve kokusuzdur, bitkinin dış kısmı aloe lateks içerir. Bir aloe yaprağını açtığınızda, jelini yapraktan sızan sarı bir sıvı olarak görürsünüz. Aloe vera jeli o kadar yoğundur ki kendi başına bir süper gıda olarak bile kabul edilebilir.

Dünya Çapında Gıda Profesyonelleri ile  Tartışma ve Tanışma Platformu Olan Food Science and Technology Desk Hizmetinizde.
Sitemizi desteklemek için tıklayın…

Aloe vera’nın olağanüstü sağlık yararları

Aloe vera bitkisi, optimal sağlık elde etmenize yardımcı olabilecek tedavi yetenekleri nedeniyle “ölümsüzlük bitkisi” adını almıştır. İşte bu şifalı bitkinin sağlayabileceği kanıtlanmış sağlık faydalarından birkaçı:

  • Aloe vera cildi rahatlatır ve nemlendirir  Aloe vera cildinizi beslemenize ve nemlendirmenize yardımcı olabilecek zengin bir doğal bileşik kaynağıdır. Aloe vera ekstraktının topikal uygulaması, bu bitkinin en iyi bilinen kullanımlarından biridir. Cilde uygulandığında, bitki özünün güneş yanığı gibi hafif yanık yaralarının iyileşmesini desteklediği ve küçük cilt döküntülerinden ve tahrişlerinden kurtulma sağladığı gösterilmiştir. En iyi yanı, aloe veranın tüm cilt tipleri tarafından tolere edilebilmesidir.
  • Aloe vera sağlıklı sindirimi destekler:  Bu şifalı bitki, sağlıklı sindirimi destekleyen acemannan adında eşsiz bir polisakkarit içerir.
  • Aloe vera sağlıklı bağırsak hareketini destekler:  Tarihsel olarak, birçok insan, mide rahatsızlığından kurtulmak için aloe verayı çare olarak kullanmıştır. Bu uygulama günümüzde hala yaygındır ve aloe vera’nın sağlam bir sindirim sistemini desteklediği bilinmektedir.  • Aloe vera sağlıklı bir bağışıklık sistemini destekler:  Çok çeşitli besleyici bileşikleri sayesinde, aloe vera optimum bağışıklık sistemi fonksiyonunu destekleyebilir. Aloe veranın bağışıklık sistemini güçlendirici özellikleri hakkında daha önce çok sayıda çalışma rapor edilmiştir ve daha birçok yeni çalışma bunu desteklemeye devam etmektedir. Aloe verada bulunan yüksek oranda vitamin ve mineral içeriği de bağışıklık sisteminizi güçlendirmeye yardımcı olabilir.
  • Aloe vera esansiyel vitaminler, mineraller ve antioksidanlarla doludur:  Berrak aloe vera jeli, bazıları güçlü antioksidanlar  olan A, B1, B2, B3, B6, B12, C ve E vitaminleri dahil faydalı vitaminler içerir.  Bitkinin besleyici sağlık yararları için. Aloe verada bulunan önemli minerallerin bazıları  kalsiyum , krom, bakır, magnezyum, manganez, potasyum, selenyum ve çinko içerir.

Aloe veranın sağlığa tam yararlarını yaşamak istiyorsanız  , özlü suyu, toz, kapsül veya ham formda alabilirsiniz. Ancak, yalnızca temiz ve kaliteli  aloe vera kaynaklarına güvendiğinizden emin olmanız önemlidir. Aldığınız aloe vera türevlerini kaliteli laborauvarlarda test edilmiş olmasına dikkat etmelisiniz.Kaynaklar:

MedicalNewsToday.com
Food.news
NaturalHealers.com
HealthRangerStore.com

Resim Franziska Ingold tarafından Pixabay‘a yüklendi