Zombi Gıda : Kanola Yağı

Günümüzde gıda üreten şirketler maliyetlerini düşürme peşindeler. Gıda, ucuz hammadde ile üretilirse ve ürünün raf ömrünün daha uzun süre olmasını sağlıyorsa üretici için “Bulunmaz Bursa Kumaşı!”. Peki bu ürün yemeğinizi daha uzun süre korurken sizi korunmuyorsa! Damar tıkanıklığı, kilo alımı ve nihayetinde demans hastası olmanıza neden oluyorsa!… Okuyucularımız için Gıda Mühendisi Selver Kuzucu yazdı:

Uluslar arası kabul görmüş bir böcek ilacı olan kolza bitkisi Kanadalı bir bilim adamı tarafından Kanola’ya dönüştürüldü.  Dünya’da hiçbir insanın kullanmaya cesaret edemediği zehirli bir bitki olan kolza, hala tüketim listenizde mi? Kolza’nın toksik olan asiti düşürmek için yağ formuna dönüştürülmesi ile Kanola Yağı hayatımıza girdi. Bu giriş esnasında GDO teknolojilerinin de kullanıldığını bir kenara not edelim.

Uzun Ömürlü ve Ucuz Olmasından Dolayı Çok Tercih Ediliyor!…

Kanola; uzun ömürlü ve gıdalar için o kadar dayanıklı ki; günümüzde büyük restoran zincirlerinde ve çikolata-şekerleme üreticilerinde kullanım olarak liste başında yer alıyor.

Peki tüketici açısından durum nedir? Kanola yağı ile üretilmiş fast-food ürünleri iştahınızda önemli bir yer alıyor olabilir. Bir çok bilim insanı tarafından şeytani olarak dahi adlandırılıyor. Obez insanlar bunun farkında değiller ama obeziyenin başlıca kaynaklarında  biri olarak Kanola Yağı görünüyor.

Gıda üretimi yapan büyük şirketler yıllardır kanola yağının sağlıklı olduğunu, kalp sağlığına iyi geldiğini açıkladı. Her zaman olduğu gibi ürünün etkisinin tam tersi yönünde bir açıklamaydı bu. (Zeytinyağlı yiyemem aman Türküsü geliyor aklımıza nedense?)  Çünkü büyük şirketler bu zehirli yağı diğer yağlardan daha ucuza alarak yüksek oranda kar elde ediyorlar.Tüketiciye kandırmanın en iyi yolu güzel bir reklam. Bunun için televizyon programlarında, sağlık dergilerinde ve tabi ki internette kanola yağının en sağlıklı yağ olduğu tekrarlanıp durmakta.

Gelin beraber kanola yağı hakkında gerçekleri inceleyelim.Sağlığınıza birçok yönden zarar veren, kanola yağını tüketmemek için birkaç neden:

• İşlevsiz bir bağışıklık sistemine neden olur
• Bağırsak sağlığını bozar
• Organların fonksiyonlarının sağlıksız çalışmasına neden olur
• Bağırsaklarda, mide ve damarlarınızda epitel dokuya zarar verir
• Kronik ağrıya neden olur
• Saç dökülmesine neden olur
• Kabızlığa neden olur
• Karıncalanma, uyuşma veya göğüste sıkışma gibi nörolojik problemlere sebep olur
• Miyelin sinir hasarına neden olur
• Hafıza kaybına ve bunamaya neden olur
• Asidik reflü oluşumuna neden olur
• Hormon dengesizliklerine neden olur

Ayrıca tiroid problemleriniz varsa kanola yağından lütfen uzak durun.Tıbbi Araştırma

Zehirli kimyasal yiyecekleri açığa çıkaran çok cesur bir adam var. Ona Tıbbi Medyum diyorlar .Hayır, o bir doktor veya beslenme uzmanı değil, ünlü bir bilim adamı ya da onkolog değil. Onun adı Anthony William. Büyük şirketlerin yalanlarını açığa çıkarıyor ve bunu bilimsel olarak yapıyor. Tükettiğimiz gıdalarda bulunan yapıların parçalanmasına dayanan bir yöntem ile gerçekleri göz önüne seriyor. Medical Medium Anthony William’ı tanımak isterseniz New York Times Çok Satanılar “Life-Changing Foods” inceleyebilirsiniz. Söylemleri devrim niteliğinde olan bu araştırmacı adamın birkaç cümlesini sizler için seçtik:

‘’ Amerika Birleşik Devletleri’nin en popüler TOXIC gıda bileşenini tüketiyor musunuz? Sistem tarafından size zorunlu tükettirilen bu yağı tüketmeyin ve zinciri kırın. Organik olarak üretilen kanola yağı bile zamanla kanınızı koagüle eder ve tıkar, kronik iltihaplanma, kilo alımı, kanser ve demansa neden olur. Zihninizi zaman içinde yavaşça kaybetmeniz için sadece GDO lu gıdalardan uzak durmanız yetmez. Bazı sanayi tarzı üretilen gıdalarda sizi hasta bir insan yapar.”

“Kanola yağının bir aydan fazla dışarıda bırakıldıktan sonra macun gibi koyulaşır. Hiçbir böcek onu yemez, kemirgen yemez. Bu macunlaşmış yapının bünyenizde ne yaptığını hayal edin. Hayvansal yağdan daha kötü. Bu yağ beyindeki oksijen ve besin maddelerini inaktive eden konala yağıdır.”

“Uyanın! İyileşme yoluna girmek için çok geç değil . Yollarını değiştir, yoksa seni değiştirirler bu senin seçimin.’’

Son zamanların popüler endüstriyel yağı; Palm (palmiye ya da hurma olarak da bilir) yağı bile Kanola’nın yanında çok masum duruyor. O zeytin ağaçlarını kesmemeliydik!Kaynaklar

MedicalMedium.com
NaturalNews.com
FoodSupply.news
BrightSideofLife.org
Nature.com
Resim pb81 tarafından Pixabay‘a yüklendi