16 Ekim Dünya Gıda Günü Kutlu Olsun

Dünya Gıda Günü, 1945’te Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü’nün kuruluş tarihini onurlandırmak üzere, her yıl 16 Ekim’de dünya çapında kutlanır.

Ülkemizde bu yıl TMMOB Gıda Mühendisleri Odası, Gıda Mühendisleri Derneği, Mesleki Gelişim Platformu ve birçok sivil toplum kuruluşu tarafından çeşitli etkinliklerle 16 Ekim Dünya Gıda Günü Kutlanacak.

Dünya Çapında Gıda Profesyonelleri ile Tartışma ve Tanışma Platformu Olan Food Science and Technology Desk Hizmetinizde.
Sitemizi desteklemek için tıklayın…

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Dünya Gıda Günü

CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter 16 Ekim Dünya Gıda Günü kapsamında saat 14:15 ‘de gündem dışı yapacağı kısa konuşması Tmmob Gıda Mühendisleri Odası desteği ile hazırlandı.

Saat 12:00 de ise TMMOB Gıda Mühendisleri Odası’nın Mecliste bir basın açıklaması olacak.

TMMOB Dünya Gıda Günü Sempozyumu 19 Ekim 2019’da Ankara’da

TMMOB Gıda Mühendisleri, Kimya Mühendisleri ve Ziraat Mühendisleri odaları; ” TMMOB Dünya Gıda Günü Sempozyumu 2019″ organizatörlüğünü birlikte üstlendi.

“Sürdürülebilir Gıda ve Tarımın Ekonomi Politiği – Güvenli Gıda” ana temasıyla gerçekleşecek sempozyum İMO Rüştü Özal Salonunda 19 Ekim 2019 saat:10.00 da Başlayacak.

Fao Türkiye Temsilcisi Viorel GUTU’nun da konuşma yapacağı sempozyumda Açılış konuşması TMMOB Gıda Mühendsileri Odası Y.K. Başkanı Kemal Zeki TAYDAŞ tarafından yapılacak.

Öğlen saatlerine değin Sürdürülebilir Gıda ve Tarımın Ekonomi Politiği konusu ele alınırken; öğleden sonra geçekleşecek oturumda “Güvenli Gıda” teması işlenecek. FAO Gıda Güvenliği Yetkilisi Keigo OBARA ile Ziraat Mühendisleri Odası Y.K. Başkanı Özden GÜNGÖR’ün konuşmaları da bu kısımda yer alacak.

Saat 15:00 – 16:00 Saatlerinde Forum ile sonlanacak sempozyum adresi: Necatibey Cad no:57 Kızılay / Ankara adresinde olacak.

Doğal ve Güvenilir Gıda’nın adresi Zahirepazari.com sayesinde Eve Misafir Çağırmak Çok Kolay

STK’lardan Bilinçli Gıda Tüketimi ve Açlığa Son Organizasyonları

Gıda Mühendisleri Derneği de ülke çapında ilk ve orta öğrenim öğrencilerini hedefleyen bir dizi seminer sunmaya başladı.

“Çocuklar Hem Eğleniyor hem bilinçleniyor” temasıyla düzenlenen ilk etkinlik 13 Ekim 2019 tarihinde Kütahya Sera AVM’de gerçekleştirildi.

Aynı etkinlik 20 Ekim 2019 tarihinde de ;İstanbul Starcity AVM’de gerçekleşecek.  12:30, 14:30 ve 16:00 saatlerinde üç seans düzenlenecek etkinlikte çocuklarımızı güvenli gıdaya yönlendirme hedeflenmekte.

Sitemiz Yöneticilerinden Süleyman UZUN da Etkinlik kapsamında 17 Ekim 2019 Perşembe Saat 14:30’da  Türk Yurdu Koleji Etlik/Ankara ve 21 Ekim 2019 saat 14:30’da Kaynak İlk okulu Batıkent/ Ankara adreslerinde Bilinçli Gıda Tüketimi üzerine seminerler verecek.

Mesleki Gelişim Platformu ise 16 Ekim 2019 Dünya Gıda Gününde Sultan Alparslan Meslek ve Teknik Anadolu lisesi iş birliği ile Açlığa Son sempozyumu düzenleyecek. Gıda Mühendisleri Fatih TEKSÖZ ve Ozan Kutlu GÜN tarafından organize edilen etkinlik Sultan Alparslan Meslek ve Teknik Anadolu lisesi Gıda Teknolojisi Bölümü Sultanbeyli İstanbul adresinde saat:11:00 da başlayacak.Kaynak:
MGP
TMMOB Gıda Mühendisleri Odası
Gıda Mühendisleri Derneği
Resim Pixabay‘dan