GıdaKurdu: “İyi Bir Gelecek İçin İyi Bir Beslenme Stili”

Sağlıklı bir gelecek için sağlıklı bir bedende sağlıklı bir beslenme stilinizin olması gerekmektedir. Yediklerine dikkat etmeyen ve kendilerine zarar veren yiyecekleri yaşamlarında eksik etmeyen bireyler yaşlarının ilerleyen zamanlarında ciddi sağlık problemleri ile karşı karşıya gelmektedir. Yağlı gıdalar, kızartılmış ürünler, fast-food ve atıştırmalıklar, şekerli ürünler ve hamur işi ürünler bu konuda tehlikeli ürün gruplarındandır.

Günümüzde magazinsel olarak bu gibi birçok konuda elimizde veriler bulunsa da, şunlardan kaçınalım bunları sürekli tüketelim gibi kuralları da hayatımıza asla sokmamamız gerekmektedir. Ne yediğimiz ne yiyeceğimiz tabii ki önemlidir, fakat bunu ‘’Yeterli ve Dengeli Beslenme” olarak hayatımıza dahil etmemiz gerekmektedir. Bu durumda tabii ki kişiden kişiye değişmekle birlikte insan vücudunun büyümesi ile metabolizma seviyesindeki değişimle birlikte artış ve ya azalış göstermektedir.

Yetersiz değil; Yeterli Beslen

Bilinmesi gereken bir şey vardır ki ‘’Yeterli Miktarda ‘’ alınması gerekmektedir. Fakat birçoğumuz bu konuda gereken özeni göstermemektedir ve vücudunun günlük ihtiyacından fazla ya da eksik olarak beslenmektedir. Günlük olarak gerekli enerjinin tamamlanmaması ve vücudun bu durumda ihtiyaçlarını karşılayamaması ile de ‘’Yetersiz Beslenme’’ durumu ortaya çıkmaktadır.

Dünya Çapında Gıda Profesyonelleri ile Tartışma ve Tanışma Platformu Olan Food Science and Technology Desk Hizmetinizde.
Sitemizi desteklemek için tıklayın…

Bu konuda ki diğer yapılan yanlış ise Yanlış yöntemlerle hazırlanan yiyeceklerin tüketilmesi ile vücudun sindirim yapacağı saatlerin dışında tüketilen besinler ile, gereğinden fazla tüketilen besinler ile de vücut çalışmasındaki görevini yine yerine getirememektedir. Bu durumda yine aynı şekilde ‘’Dengesiz Beslenme’’ durumunu ortaya çıkarmaktadır.

Dünya Genelinde Hastalıkların Çoğu Beslenmeden İleri Geliyor

Çocukluğumuzdan edindiğimiz beslenme alışkanlıklarımız yaşa boyu sürmektedir. Bu alışkanlıklardaki yeterli-yetersiz olma ya da dengesiz olma durumu birçok insanda kardiyovasküler hastalıklar obezite gibi hastalıkları beraberinde getirmektedir ve birçok insan için önemli sağlık sorunlarını oluşturmaktadır. Ve dünya genelinde insanların büyük bir bölümü beslenmeden ileri gelen hastalıklar ile mücadele etmektedir.

Doğal ve Güvenilir Gıda’nın adresi Zahirepazari.com sayesinde Eve Misafir Çağırmak Çok Kolay

Bunlar ile doğru bir biçimde çabalamamız için ürünlerin protein karbonhidrat, yağ, vitamin, mineral ve suyu uygun reçete ile tüketmemiz gerekmektedir. Bu konuda herkes için aynı olan doğrular bulunmamaktadır. Tüketici profiline göre hazırlanmış vücudun gereksinimine göre ve besinlerin bileşimine göre hazırlanmış reçetelerle doğru bir beslenme stiline sahip olabiliriz.

GidaKurdu: Son zamanlarda paylaşımları ile dikkatleri üzerine toplayan bir instagram sayfasıdır. Takip Etmek için Tıklayınız...