Gezegenin EN Süper Gıdası Klorella

Gıda Endüstrisinin kirli ve istenmeyen oyuncuları, sağlık sisteminin yetersizliği ve etkin gıda güvenliği sistemleri kurmakta etkisiz kalan hükümetler… Gezegenimizde hemen her canlı kirli bir çevreden, besin eksikliğinden muzdarip ve hastalıklı bir hale geldi. Diğer taraftan gıda profesyonellerinin insan sağlığını ön planda tutanların sayesinde ortaya çıkmış saf, besleyici ve sürdürülebilir gıda uygulamaları ile gezegenimiz lehine gelişmeler de var. İşte bu gelişmeler sayesinde ortaya çıkan gıdalar süper gıda olarak adlandırılıyor. Bu süper gıdalarda biri de Klorella…

 

Klorella nedir?

Klorella , suda yetişen tek hücreli bir mikro alg olup, türünün birkaç yenilebilir türünden biridir. Genellikle bir süper yiyecek veya mükemmel yiyecek olarak adlandırılır, inanılmaz derecede kapsamlı bir besin profili içerir ve gezegendeki en sağlıklı süper yiyecek olarak da düşünülebilir.

Doğal ve Güvenilir Gıda’nın adresi Zahirepazari.com sayesinde Eve Misafir Çağırmak Çok Kolay

Bir porsiyon klorelladan ne tür beslenme bekleyebilirsiniz?

  • İnanılmaz derecede sindirilebilir bitki proteini kaynağı (ağırlığın yüzde 58’i).
  • Üstün bir klorofil kaynağı.
  • Güçlü bir alkali oluşturan gıda
  • Demir, magnezyum ve çinko ile fosfor, kalsiyum, iyot, manganez ve potasyum için mükemmel bir kaynak.
  • A, C, E ve K vitaminlerinin ve ayrıca tüm B kompleksinin kaliteli bir kaynağı.
  • Gama linolenik asit (GLA) içeren esansiyel yağ asitleri bakımından yüksek.
  • İyi bir antioksidan, polisakkarit, beta karoten ve lutein kaynağı.
  • Enzimler ve diğer bitkisel besinler açısından zengin.
  • RNA ve DNA gibi diyet nükleik asitleri yüksek.

Bu tür beslenmeyi vücudunuza günlük olarak dahil etmek, muhtemelen ağzınıza koyduğunuz her şeyden daha sinerjik besinler ve iyileştirici güç sağlayacaktır!


Klorella almaktan ne bekleyebilirsiniz?

Günlük olarak temiz bir klorella tükettiğinizde, vücudunuzu çok çeşitli vitaminler, mineraller, amino asitler, enzimler ve bitki besleyicileri ile doldurmayı bekleyebilirsiniz. Bunu yapmak, vücudunuza bedensel süreçlerin optimizasyonu için çok önemli olan çeşitli vitaminler, mineraller ve bitkisel besinler sağlayabilir.

Klorella ile dikkate alınması gereken bir diğer önemli faktör, cıva, kurşun, nikel ve alüminyum gibi ağır metallere bağlanma yeteneğidir. Bu toksinler vücudumuza balık tüketimi ve çeşitli aşılar ile  girmektedir. Birçok insan vücudunun bu toksik elementlerin doğal olarak ortadan kaldırılmasına yardımcı olmak için klorella kullanmaktadır.

Klorella ayrıca sağlıklı bir sindirim sürecini desteklemeye yardımcı olan sindirim sisteminde sağlıklı flora ve bakteri (probiyotikler) üretimini teşvik eder.

Tabii ki, herhangi bir yiyecek gibi, kaynak da uygun şekilde faydalanmak için son derece önemlidir. İleri teknoloji laboratuar ekipmanları ile test edilen birçok klorella markasının ağır metallerle kirlendiği bulundu ve şaşırtıcı bir şekilde “organik” markalar organik olmayanlardan daha ağır metaller içeriyor! Ne yazık ki, bugün piyasada bulunabilen birçok klorella, genellikle ağır metallerle en fazla kirlenmiş olan Çin’den gelmekte. Sağlığınızı iyileştirmek için güçlü bir süper yiyecek almak, onu yok edebilecek toksinler ile doldurulduğunda hiç de mantıklı değildir.

Klorella tedarik etmek isterseniz titizlikle test edilmiş ve tespit edilebilir radyasyon seviyesine sahip olmadığı gösteren raporları beyan edebilen üreticileri tercih etmelisiniz.

Tabii ki, klorella gezegendeki tek süper yiyecek değil, ancak daha iyi sağlık yolculuğuna başlamak için harika bir şey. Süper gıdalar ile çok daha yüksek bir yaşam kalitesinin tadını çıkarmaya başlayacaksınız.
Kaynaklar:

NaturalNews.com
Healingthebody.ca
FoodScience.news