Gıda Terörizmi ile 6 Gün Sürecek Savaş İlan Edildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı 81 ilde 6 gün sürecek gıda denetimleri başlattı. İlk denetim alanı Süt ve Süt ürünleri üreten işletmelerin olacağı denetim seferberliğinde usulsüz gıda üretenlere göz açtırılmayacak.

2020 yılına hızlı bir giriş yapan Tarım ve Orman Bakanlığı “386 Parti Üründe Taklit ve Tağşiş Var” duyurusuyla 14 Ocak 2020’de ve 99 üründe taklit ve tağşişin yayınlandığı 14.02.2020 tarihinde olmak üzere 2 kez ifşa listesi yayınladı.

Doğal ve Güvenilir Gıda’nın adresi Zahirepazari.com sayesinde Eve Misafir Çağırmak Çok Kolay

Denetim Seferberliği Başladı

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’nin talimatları ile başlayan denetimler 81 ilde, 7004 gıda kontrol görevlisi ile 6 gün boyun gerçekleşecek.

Bu seferberlik öncesi Bakan Pakdemirli,  Orman Genel Müdürlüğünde gerçekleştirilecek programda, gıda kontrol görevlilerine azami hassasiyet ve dikkatle denetimlerin gerçekleşmesi talimatı verecek. Bu talimatların akabinde denetim seferberliği başlayacak.


Whatsapp Şikayet Hattı Kurulacak

Bakan Pakdemirli; yaptığı açıklamada usulsüz gıda üreticilerine göz açtırmayacaklarını belirterek, tüketicilerin şikayetlerini daha kolay iletebilmeleri için yakın zamanda Whatsapp şikayet hattı kurulacağını belirtti.,

Taklit ve tağşişte cezaların caydırıcı olması için mevzuat çalışmalarının devam ettiğini belirten Pakdemirli; 39’u akredite olmak üzere 41 laboratuvarda gıda analizlerinin yapıldığı bilgisi verdi.

Vatandaşların ürünler hakkında sorularını iletebileceği  ALO 174 Gıda Hattı’na destek olabilmesi adına Whatsapp şikayet hattının da yakın zamanda kurulacağı belirtildi.


İlk Hedef Süt ve Süt Ürünleri ile Takviye edici gıda üreten iş yerleri

81 ilde 6 gün boyunca eş zamanlı sürecek denetlemelerde ilk hedef süt ve süt üreten iş yerleri ile takviye edici gıda üreten iş yerleri olacak.

Gıdalarda taklit ve tağşiş yapan firmalara göz açtırmayacaklarını belirten Pakdemirli; “Ufak tefek hatlarla esnafı üzmemek lazım. Ancak, evladımıza yedirmediğimiz bir şeyin tüketim noktalarında üretildiğini ve vatandaşların kullanımına sunulduğunu görürseniz, bu arkadaşların gözünün yaşına bakmayın” şeklinde denetleme görevlilerini uyardı.