Tarım ve Orman Bakanlığı 2 bin 153 personel alacak

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “Bakanlığımıza mühendis, sağlık teknikeri, teknisyen, tekniker, veteriner hekim branşlarında 2 bin 153 personel alımı yapacağız.” dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli atama yapılacak kadro sayısı aşağıdaki tweet ile takipçilerine duyurdu

Doğal ve Güvenilir Gıda’nın adresi Zahirepazari.com sayesinde Eve Misafir Çağırmak Çok Kolay

Gıda Mühendisi Ataması Olacak mı?

Evet; atama olacak.

Gıda Mühendisleri son yıllarda düzenlenen KPSS’lerde hep en üst sıralarda yer aldılar; ortalaması 90’nın üzerinde olan Gıda Mühendisliği bölümü dışında pek bir bölüm yoktur herhalde. Bir çok meslekte 70-80 puan bandında atama yapılırken Gıda Mühendisliği Puan ortalaması bu denli yüksek iken ; hala en az atama gören meslek durumunda.

 

Gıda Güvenliği’nin ülkemizdeki otoritesi T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından; 2 bin 153 kişi atayacağını bunlardan 1163ünün mühendislik branşlarına ayrıldığını belirttildi.


Bin 153 Mühendislik kadrolarına Hangi Meslekler Dahil?

Bu kadrolara Gıda Mühendisleri, Ziraat Mühendisleri, su ürünleri mühendisleri dahil.

İşin önemli tarafı ise bu kadrolardan geçmiş yıllarda ADİL OLMAYAN dağılımla atamalar yapıldı ve her atama döneminde GIDA MÜHENDİSLİĞİ minimum sayılarla adaletsiz bir şekilde yüksek puanlar ile açıkta kaldı. Temennimiz odur ki bu yıl yapılacak atamada bakanlığın ADALETLİ kadro dağılımı yaparak her mesleğe hak ettiği değeri vermesidir.