Sokağa Çıkma Yasağında Marketler Hangi Saatlerde Açık?

Kovid-19 ile ilgili yaşanılan bu sürecin bazı mecburiyet ve sınırlamalar getirdiği malum. 23 – 24 – 25 – 26 Nisan Tarihlerinde sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Ancak Ramazan ayının başlangıcı olması sebebiyle Perşembe ve Cuma günleri Marketler Saat 09:00-14:00 arası açık olacak.

Bakan Pakdemirli: “Perşembe ve cuma günlerinde sokağa çıkma yasağı olmasına rağmen en yakın markete ulaşılabilmesi konusunda bir adım atılmasının çok faydalı olacağını kendilerine ilettik. İçişleri Bakanımız da bu konuyu olumlu karşıladı” dedi. 21-22 Nisan’da 08.00-23.00 saatlerinde süper marketler ramazan alışverişleri için açık olacak. Perşembe ve cuma günleri de marketler 09.00-14.00 saatlerinde açık olacak, yürüyerek gitmek kaydıyla en yakınlarındaki marketten eksiklerini karşılama imkânları bulunacak. Ramazan başlangıcı ve hassasiyeti açısından aşırı bir talep yaşanmaması için son derece olumlu bir gelişme oldu.” dedi.
Stok Yapmaya İhtiyaç Yok

Türkiye’de kimsenin gıdanın az olacağı gerekçesiyle stok yapmaya ihtiyacı bulunmadığını vurgulayan Pakdemirli, “Vatandaşlarımız günlük alışverişlerini yapsınlar, daha fazla stoğa ihtiyaç yok. Çünkü bunların da bir atığı doğuyor. Cumartesi, pazar gününe yetecek kadar ürünlerini buzdolabına koyarlarsa taze taze bunları yerler, pazartesi günü yine alışverişlerini yapabiliyor olacaklar.” ifadelerini kullandı.