Dünya Süt Gününde Süper Etkinlikler

1 Haziran Dünya Süt günü kapsamında yapılacak etkinlikler bu sene pandemi etkisi dolayısıyla canlı yayınlar üzerinden yürütülecek. Bu yayınları kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

Dünya Süt Günü geliyor; geçtiğimiz senelerde 21 Mayıs da kutlanıyordu hali hazırda garip ve gizli bir tartışma da devam ediyor! Süt günü ne zaman? 21 Mayıs mı 1 Haziran mı?

Tarım ve Orman Bakanlığı bu sene konuya çok iyi hazırlanmışa benziyor; çok özel görsel paylaşımlar ile 1 Haziran Dünya Süt Günü; Tüketicilerimiz açısından inanılmaz faydalı olacağa benziyor.


Ulusal Süt Konseyi Programı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin de katılacağı video konferansın organizasyonu; Ulusal Süt Konseyi tarafından sağlanacak.

1 Haziran 2020 saat 11:00 da gerçekleşecek video konferansa sektörün en önemli isimleri katılacak.

  • Setbir Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Tezel
  • Haykoop Merkez Birliği Genel BaşkanıBaşkanı Ahmet Ertürk
  •  Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Genel Başkanı Kamil Özcan
  • Asür Yönetim Kurulu Başkanı Harun Çallı
  • Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Tevfik Keskin
  • Ulusal Süt konseyi Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr.Muhittin Özder Katılacaklar

Video konferansa katılmak içim Zoom programı kullanmanız gerekiyerer.

Zoom Kodu.865 7447 7533

Şifre : Sutkonseyi

ayrıca canlı yayına dunyasutgunukongrelive.com adresinden de ulaşılabilecek


Tarım Bakanlığı da etkinliklere 1 Yayınla Katılıyor.

Dünya Süt Gününde Tarım Orman Akademisi’nin Konuğu Hayvancılık Genel Müdürü Zekeriyya Erdurmuş olacak.

1 Haziran 2020 tarihinde saat 14:00 da başlayacak etkinlikte; “Türkiye’de sütün geçmişi ve geleceği” konusu ele alınacak.

Etkinliğin takibi

Tarimtv.gov.tr
Youtube.com/tarihtv adreslerinden yapılabilecek.

TMMOB Gıda Mühendisleri Odası “Beslenmede Sütün Önemi” vurgusu yapacak

TMMOB Gıda Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi organizatörlüğünde “Dünya süt gününde sütü konuşuyoruz” teması işlenecek. Şube başkanı İsa Tahta moderatörlüğünde konuk Namık Kemal Üniversitesi Gıda Mühendisliği Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Demirci olacak.

Tmmob Gıda Mühendisleri odası İstanbul Şube Resmi İnstagram sayfasından yayınlanacak program 1 Haziran 2020 saat: 20:00 da yayında olacak.

Gıda Mühendisleri Odası birimlerinden bir organizasyon da AİBÜ Öğrenci Temsilcilinden olacak. Dünya Süt Günü kapsamında gerçekleştirilecek olan online söyleşide  Prof.Dr. Barbaros Özer ile Süt Teknolojisinde Yeni Eğilimleri konuşulacak

Yayın 1 Haziran 2020 de 17:00 de Google Meet üzerinden gerçekleşecek.

Gıda Profesyonellerinden de Canlı Söyleşi

Günümüzde çok fazla gıda temalı dernek kurulmuş olsa da yaptığı etkinliklerle ön plana çıkan sayılı dernekler var. Bunlardan biri de Gıda Profesyonelleri Derneği.

1 Haziran DÜNYA SÜT GÜNÜ’ nde, saat 20.00’ de, Ankara Medipol Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı ve aynı zamanda Obezite Diyetisyenleri Derneği Başkanı Sayın Prof. Dr. Nevin ŞANLIER’ in konuk olacağı, “Covid-19 Döneminde Beslenme Alışkanlıkları / Süt ve Süt Ürünlerinin Tüketiminin Önemi” konulu canlı söyleşi gerçekleştirilecek.

Canlı söyleşi derneğin resmi instagram hesabından takip edilebilecek.Asüd 3 Haziranda da Sn. Halkman’ı konuk edecek.

Teoriden Pratiğe Süt Mikrobiyolojisinin inceleneceği özel eğitimde Ankara Üniversitesi Gıda Mühendisliği Öğretim Üyelerinden ve Gıda biliminin ülkemizdeki en önemli temsilcilerinden Prof.Dr. A.Kadir Halkman yer alacak.

Eğitimde; İşletmelerideki mikrobiyal riskler ve covid-19 pandemisinin etkisinden; çiğ sütün mikrobiyal yükünün son ürüne etkisine bir çok konuya değinilecek.

Gıda biliminin en önemli yılmaz bekçilerini yetiştiren Hocamız Sn.Halkman bir kez daha Gıda Mühendisliği’nin halkın sağlık güvencesi olduğunu gösterecek.

Bu eğitime katılmak için asuder.org.tr adresinden detaylı bilgi alınabilir, asuderin resmi instagram hesabu takip edilebilir.

Güzel, dolu dolu bir süt günü etkinlikleri bizi bekliyor… Keyifli seyirler…