Atanan Gıda Mühendislerinden Bakan Pakdemirli’ye “Geleceğe Nefes” Teşekkürü

15 – 28 Mayıs 2020 tarihleri arasında tercihleri alınan ve 9 Haziran 2020 Tarihinde atamaları açıklanan 381 Gıda Mühendisi’ T.C. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye; “Geleceğe Nefes” kampanyası ile fidan armağan etti. Ataması gerçekleşen Gıda Mühendisleri Sn. Pakdemirli’nin adını ülkemiz ormanlarına taşıdılar.

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli atama yapılacak kadro sayılarını Mart ayında bir tweet ile duyurmuş, atama bekleyen tüm branşlarda büyük bir heyecana neden olmuştu.

381 Gıda Mühendisi’nin ataması 9 Haziran 2020 tarihinde gerçekleşen KPSS 2020/7 ataması ile gerçekleşti


Uzun Bekleyişin Ardından Anlamlı Teşekkür

2147 Lisans mezunun atanması 9 Haziran 2020’de duyurulmasının ardından görev yerleri belli olan gıda mühendisleri; Orman Genel Müdürlüğü’nün yürütmekte olduğu Geleceğe Nefes Kampanyası ile Bakan Pakdemirli adına Fidan bağışladılar.

Ülkemizde güvenilir gıdanın yılmaz ordusu gıda mühendislerine yeni katılacak olanlardan gerçekleşen bu anlamlı teşekkür sonunda Sn.Pakdemirli’nin cevabı merakla bekleniyor.

Atama bekleyen Gıda Mühendislerinin sosyal medya üzerinden iletişim halinde olduğu ve bu kampanyanın tüm atanan gıda mühendisleri tarafından katılım sağlandığı edinilen bilgiler arasında. Yayın editörlerimizin ulaştığı atanmış Gıda Mühendislerinin Bağış görsellerinin bazılarını sizlerle paylaşıyoruz.“Geleceğe Nefes” tüm hızıyla devam ediyor

11 Kasım 2019’da 11 milyon fidanı toprakla buluşturan Geleceğe Nefes Seferberliği’nde  14 milyona yakın fidan sahiplenilmişti.

Dileyen katılımcılar fidan başına 10 TL bağışta bulunarak gelecegenefes.com/adresinden veya OGEM-VAK’ın resmi sitesinden katılım sağlana biliyorlar. (Bağışta bulunmak için tıklayın)

Atanan gıda mühendisleri de OGEM-Vak aracılığı ile bağışta bulundular. Bağış miktarı genelde 1’den fazla ve en göze çarpan bağışı yapan gıda mühendisi 20 fidanı Sn.Pakdemirli’nin adına toprakla buluşturacak.