Yeni Gıda Otoritesi Tiktok Cezayı Yanlış Yere Kesti!

Sosyal medyada yayılan ve büyük tepkilere neden olan skandal görüntülere ilişkin kınama açıklaması yapıldı. Uluslararası Döner Federasyonu’ndan (UDOFED) yapılan açıklamada videodaki kişilerin davranışlarını dönere yapılmış bir saldırı olarak gördüklerini ve gerekli adımların atılacağını belirtildi.

İHA’da yer alan habere göre UDOFED Başkanı Mehmet Mercan’ın imzasıyla paylaşılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Kırklareli’nde döner paketlerken çektikleri skandal görüntüleri sosyal medyada paylaşarak gündeme gelen şahısların davranışlarını Uluslararası Döner Federasyonu olarak “Geleneksel Dönerimize” bir saldırı olarak kabul ediyor ve şiddetle kınıyoruz.

ARTIK ŞAŞIRMIYORUZ!

Her geçen gün başka bir skandal görüntülerle karşılaşıyoruz. Artık görüntülere de, yapılan haberlere de şaşırmamaya başladık. Görüntülere mi yoksa izin verilmesine mi şaşırmamalıyız bilemedik! Karar sizin… Fotoğrafların birinde döner paketlerken maskesiz bir çalışan ve gıda güvenliğinin yok sayıldığı hareketleri görüyoruz. Bu görüntüler, gıdada sahtecilik yapılmasını, daha fazla para kazanmak için kuralları hiçe sayanları ve uygun olmayan tesislerde üretim yapan firmaları geride bırakıyor.

Diğer fotoğrafta ise, gıda skandalını cezalandırmak, yasal işlem yapmak için denetime gelen yetkililer bulunuyor. Peki, denetime gelen yetkililer gıda güveliği kurallarına uyuyor mu? Tabii ki, uymuyorlar! Bone ve galoş takmak hak getire, dışarıda giydiği ayakkabılar, kıyafetleri ile tesise giriyorlar. Zaten önlüksüz olduklarını söylememize gerek yok.

Dans edip, maske takmayan çalışanlar hak ettikleri cezayı alıyor. Peki ya denetime gelen yetkililer?

Yetkililer böyle davranmaya devam eder ise, skandallara daha çok alışacağız…