GGD’den Gıda Kaynaklı Hastalıklar İçin Önemli bir Başyapıt

 Gıda Güvenliği Derneği; gıda kaynaklı hastalıklar üzerine Türkçe kaynak olmaması üzerine Tıp ve Gıda Bilimi dünyasının önemli kişilerinden aldığı güçle yeni bir eser yayınladı. Gıda Kaynaklı Hastalıklar nasıl incelenmelidir? Bir gıda zehirlenmesi sonrasında hangi prosedürler uygulanmalıdır?

Gıda Güvenliği Derneği; halk sağlığı açısından önem arz eden gıda kaynaklı hastalıkların önlenmesi ve uygulanacak prosedürleri bir kitapta topladı. “Gıda Kaynaklı Hastalıkların İncelenmesinde Uygulanacak Prosedürler” isimli eser Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyeleri ile birlikte GGD tarafından Türkçe’ye çevrildi.

Türkçe Kaynak Eksiği Vardı

Gıda Güvenliği Derneğinden yapılan açıklamaya göre; uzun zamandır gıda kaynaklı hastalıkların incelenmesinde Türkçe kaynak eksikliği mevcut. Gıda ve Tıp bilim insanları da bu durumu sürekli dile getirmekteler.

Kitabın referans bir kaynak olacağı bekleniyor.

Özellikle gıda güvenliği yönetim sistemleri için oldukça elzem ve bir başucu kitabı niteliğinde

Üstelik Ücretsiz

Esere ulaşmak çok kolay ve ücretsiz.

Basılı halde edinmek için Gıda Güvenliği Derneği resmi e-posta adresi ggd@ggd.org.tr adresine elektronik posta ile talebinizi iletmeniz yeterli.

Ancak, çevreye duyarlı olmak istiyor ve basılı halde olması yerine elektronik ortamda edinmek istiyorsanız link aşağıdadır.